Połącz się z nami

Newsy

Zwracajmy uwagę na życzenia świąteczne

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia tysiące osób będzie wysyłać życzenia do swoich bliskich. Coraz częściej użytkownicy komputera wykorzystują do tego celu elektroniczne pocztówki. Firma Symantec pragnie zwrócić uwagę, że grudzień to także czas wzmożonej aktywności cyberprzestępców.

Z roku na rok rośnie liczba osób decydujących się na przesłanie życzeń w formie multimedialnej wiadomości. Większość popularnych portali internetowych już dziś oferuje taką możliwość, a przesłane wiadomość trafiają na konta mailowe znajomych i bliskich. Ten sam mechanizm starają się wykorzystać cyberprzestępcy do rozprzestrzeniania groźnych wirusów i robaków internetowych – wysyłając niebezpieczne e-kartki do nieznajomych osób. Po otworzeniu wiadomości i łącza prowadzącego do strony z kartką, złośliwe oprogramowanie może zainfekować komputer ofiary i co gorsza, sam wysłać podobną wiadomość do innych osób zapisanych w książce adresowej nieświadomego użytkownika.

W przypadku otrzymania życzeń świątecznych na pocztę elektroniczną eksperci firmy Symantec zalecają dokładne sprawdzenie jaki link zawarto w takiej wiadomości. Przede wszystkim należy sprawdzić adres strony internetowej po najechaniu na niego myszką. „Pamiętajmy, żeby korzystać tylko z bezpiecznych i godnych zaufania serwisów internetowych, gdy będziemy ściągać wirtualne kartki lub kupować przez Internet upominki. Aktualna wersja programu zabezpieczającego da nam pewność, że bliskiej osobie zapadnie
w pamięci nasz prezent lub kartka, a nie wirus” – ostrzega Maciej Iwanicki z firmy Symantec.

Źródło: www.symantec.pl

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!