Połącz się z nami

Internet Maker

Visual C# Express Edition. Od podstaw

Środowisko programistyczne Visual C# w wersji Express Edition jest dostępne bezpłatnie na stronie internetowej Microsoftu. Daje ono użytkownikom możliwość zapoznania się z zasadami tworzenia w języku C# aplikacji wykorzystujących platformę .NET 2.

Autorzy: Jacek Matulewski

Tytuł oryginału: Visual C# 2005 Express Edition. Od podstaw

Format: B5, stron 216
Data wydania: 01/2006
Wydawca: Helion
Cena książki: 27,00 zł

Ocena: 4/5

Książka Jacka Matulewskiego to przewodnik ułatwiający programistom opanowanie tego narzędzia. Na wstępie autor przybliża proces tworzenia prostej aplikacji z interfejsem użytkownika, prezentując jednocześnie podstawowe narzędzia Visual C#.

Następnie przystępuje do omówienia nowych elementów platformy .NET 2.0.
Przekazuje także kluczowe informacje na temat języka C# 2.0 oraz projektowania zorientowanego obiektowo. Warto zwrócić uwagę na materiał, w którym w oparciu o cztery przykładowe programy zaprezentowano zagadnienie wykorzystywania komponentów.

Kontynuując lekturę czytelnicy dowiadują się w jaki spos ób mogą wykrywać błędy w tworzonych programach, jak przygotowywać aplikacje konsolowe oraz jak obsługiwać komunikaty Windows i wykorzystywać funkcje WinAPI. Godny odnotowania jest ponadto rozdział poświęcony tworzeniu kontrolek .NET.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!