Połącz się z nami

Newsy

Uwaga na przedświąteczne aukcje

Święta to nie tylko czas rodzinny, ale też niestety najlepszy okres dla oszustów. To właśnie teraz najłatwiej wpaść w sidła nieuczciwych sprzedawców.

W miniony weekend w serwisie allegro.pl można było zaobserwować znaczny przyrost aukcji, większość to atrakcyjne oferty drogiego sprzętu elektronicznego. Jak się okazało wystawiane zostały przez „fałszywych” sprzedawców. Przestępcy przejęli konta wielu uczciwych użytkowników i pod ich nickami oferowali towar.

Jak zdobyte zostały hasła?

W ciągu ostatnich tygodni, na jednym z serwisów oferujących pracę, pojawiło się ogłoszenie od operatora telefonii mobilnej. Praca miała polegać na sprzedaży telefonów na aukcjach internetowych. Zainteresowani wysyłali swoje CV, a poza standardowymi danymi, w celu identyfikacji użytkownika również loginy i hasła.

Taka sytuacja normalnie wzbudziłaby czujność niejednego z nas, ale gdy prace oferuje znana firma to nie mamy takich podejrzeń. Oczywiście jak się okazuje, ogłoszenie było spreparowane, a za swoją naiwność zapłaciło wielu użytkowników, których konta zostały przejęte.

Produkty na aukcjach były oferowane w niezwykle korzystnych cenach, niektórzy chętni kupowali nawet po kilkadziesiąt sztuk. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie. Nie wiadomo, czy wyłudzone pieniądze uda się szybko odzyskać.

Więcej informacji:

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Allegro i OLX z zakazem sprzedaży żelów dezynfekujących i maseczek

Newsy

Starsze wersje Androida z poważnym błędem

Newsy

CERT ostrzega przed oszustami wyłudzającymi dane

Newsy

Facebook dodaje opcję usuwania aktywności poza Facebookiem

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!