Połącz się z nami

Newsy

Seagate i nowe dyski twarde

Opublikowane

dnia

Odpowiadając na rosnące potrzeby użytkowników indywidualnych i korporacyjnych, którzy potrzebują coraz większych pojemności na przechowywanie swoich danych, firma Seagate Technology ogłosiła wprowadzenie pierwszego na rynku 3,5-calowego dysku twardego, oferującego 1,5 TB pojemności oraz dysku 2,5-calowego o pojemności 500 GB.

Dysk Barracuda 7200.11 1,5 TB, który reprezentuje jedenastą generację flagowego produktu Seagate, oferuje rekordową pojemność – o 500 GB większą w stosunku do największej pojemności, jaką dotychczas oferował 3,5-calowy wewnętrzny dysk twardy. Stworzenie 1,5 TB HDD było możliwe dzięki zastosowaniu technologii PMR (Perpendicular Magnetic Recording).

Nowe 2,5-calowe dyski Seagate o pojemności 500 GB – Momentus 5400.6 oraz Momentus 7200.4- dostarczają najlepsze połączenie pojemności, mobilności oraz wytrzymałości dla mainstreamowych oraz bardzo wydajnych notebooków, rozwiązań pamięci zewnętrznej czy PC.

W kwietniu 2008 firma Seagate ogłosiła, że jako pierwsza dostarczyła na rynek miliard dysków twardych, ustanawiając tym samym imponujący rekord w dziedzinie HDD. Mając na uwadze wzrost ilości przechowywanych danych, Seagate przewiduje wprowadzenie na rynek 2-miliardowgo HDD w ciągu kolejnych pięciu lat.

\”Firmy i użytkownicy na całym świecie tworzą i przechowują treści cyfrowe w stopniu dotąd niespotykanym. Kreuje to ogromne zapotrzebowanie na nowe aplikacje, laptopy i PC, cechujące się ogromną pojemnością, wydajnością i niezawodnością\” – twierdzi Michael Wingert, Seagate executive vice president and general manager, Personal Compute Business.

Momentus 5400.6 oraz Momentus 7200.4 są czwartą generacją 2,5-calowych dysków Seagate, która wykorzystuje technologię PMR. Momentus 5400.6 ma interfejs 3Gb/s SATA, oferuje pojemności wahające się od 120 do 500 GB oraz 8Mb pamięci cache. Momentus 7200.4 ma zaś interfejs 3Gb/s SATA i zapewnia wydajność, jaką oferują tradycyjne desktopy. Dysk jest dostępny w pojemnościach od 250GB do 500GB i oferuje 16MB pamięci cache.

Oba dyski Momentus charakteryzują się wytrzymałością na wstrząsy do 1000 Gs w czasie spoczynku oraz do 350 Gs w czasie pracy. Czyni to z dysków idealne rozwiązanie dla środowisk, w których są szczególnie narażone na wstrząsy lub silne wibracje. Dyski Momentus 5400.6 and Momentus 7200.4 wykorzystują również technologię G-Force Protection, która zabezpiecza dysk w razie upadku. Sensor wyczuwa zmianę przyspieszenia i parkuje głowicę dysku. Dzięki temu, nawet w razie upadku dysku, nie dochodzi do utraty zapisanych na nim danych. Nowe serie Momentus zużywają mniej energii, a dzięki wykorzystaniu technologii SoftSonic™ oraz QuietStep™ dyski są praktycznie niesłyszalne.

Barracuda 7200.11 łączy w sobie ogromną pojemność oraz szybkość, potrzebne dla najbardziej wymagających aplikacji desktopowych. 4-talerzowe dyski Barracuda 7200.11, dostępne również w pojemnościach 1TB, 750GB, 640GB, 500GB, 320GB, 160GB, będą miećć interfejs SATA oraz 16MB lub 32MB pamięci cache.

Dyski Seagate Barracuda 7200.11 1,5 TB będą dostępne w sierpniu 2008, natomiast Momentus 5400.6 oraz Momentus 7200.4 znajdą się na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: www.seagate.com

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne