Połącz się z nami

Internet Maker

QuickTime 7 Pro

Opublikowane

dnia

Dekoder plików wideo od Apple gwarantuje jakość, o której inni moga tylko pomarzyć. Jeżeli tworzysz filmiki na potrzeby sieci, QuickTimePro będzie dla ciebie istotnym wsparciem, szybko i sprawnie kodując filmy oraz dając dostęp do kilku podstawowych funkcji edytorskich.

Format QuickTime należący do firmy Apple jest wydajny, zaprojektowany
z głową, i co najważniejsze
– popularny.

W przeciwieństwie do wielu innych, ten pakiet to kompletne rozwiązanie.
Podłącz swoją kamerę cyfrową bezpośrednio do komputera i za pomocą QuickTime\’a zgraj materiał na dysk. Możesz następnie poddać go edycji, nanieść efekty i wygenerować plik w kilku wariantach dla różnych prędkości pobierania. Wpływ na popularność QuickTime\’a ma również kodek H.264, poprawiony w stosunku
do reszty projektów spod znaku MPEG-4.

Pierwsze wrażenie

QuickTime dorobił się swojej pozycji w sieci głównie dzięki szeroko pojętej atrakcyjności. Darmowy odtwarzacz QuickTime\’a jest prawdopodobnie najładniejszym programem tego typu, a oprócz tego radzi sobie z otwieraniem
wielu plików jednocześnie, obsługą różnych formatów i jako jedyny daje możliwość skorzystania z dobrodziejstw najnowszych kodeków
od Apple.

To wszystko powoduje, że oglądanie własnej twórczości w QucikTime Pro sprawia przyjemność. Nawet gdy powiększysz
okno do pełnego rozmiaru ekranu, odtwarzacz po prostu będzie robił swoje, bez żadnego zacięcia. Kliknij na opcji \”Export\”, aby wywołać gustowny panel zapisywania pracy. Brakuje tutaj opcji odpowiadających za tworzenie własnych ustawień i seryjnego przerabiania plików, ale można za to przywołać ustawienia wybrane przy poprzedniej operacji.

To brzmi dobrze

Audio to również mocna strona Quick Time Pro. Częściowa kontrola nad brzmieniem ścieżki dźwiękowej, głośnością, tonami i balansem to rzeczy ważne, tym bardziej że mają one wpływ na rozmiar końcowego pliku. Dlatego dołączenie do pakietu kodeków zoptymalizowanych pod kątem muzyki lub głosu stanowi dodatkową zaletę. Skoro zatem wszystko brzmi dobrze, a wygląda jeszcze lepiej, to jak mają się sprawy z dedykowanymi odtwarzaczami?
Apple wyszło naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, pozwalając designerom na użycie dowolnego projektu szablonu na potrzeby QuickTime\’a. Jest to nieco skomplikowane, ale w internecie dostępnych jest wiele przewodników objaśniających tę kwestię.

Ban dla Windows Media

QuickTime Pro korzysta z technologii, która wspiera wiele rodzajów formatów,
włączając w to m.in. Flasha. Brakuje jednak wśród nich Windows Media i DivX. Jest to zatem dobry program, ale jak się okazuje, nie zastąpi wszystkiego.

Najważniejsze funkcje

1. Opcje eksportu

QuickTime nie wspiera może wszystkich dostępnych
formatów, ale te, z których można skorzystać, mają naprawdę przeogromne zaplecze. Dostęp do opcji jest prosty, a sam proces eksportowania
plików działa bez zarzutu, niezależnie od platformy systemowej.

2. Eksport do MPEG-4

MPEG-4 cieszy się dużą popularnością w internecie, ponieważ spełnia wymagania związane zarówno z jakością, jak i rozmiarami plików. Kodek H.264 od Apple to najnowszy i najlepszy z kodeków MPEG-4. Niczym jego poprzednicy zapewnia doskonałą kontrolę nad efektem końcowym.

3. Kontrola audio

Moduł audio to element, który potrafi przesądzić o końcowych doznaniach użytkownika, niezależnie od pakietu użytego do zakodowania filmu. QuickTime nie oferuje porażających
opcji, ale jego przyjazne menu i możliwość skorzystania z wyspecjalizowanych formatów w zupełności wystarcza.

Werdykt

QuickTime to popularny i elastyczny format, a program w wersji Pro nie należy do drogich. Zasięg tej aplikacji połączony z prostotą obsługi sprawia, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się nagrywaniem wideo, kodowaniem filmów oraz ich optymalizacją.

Możliwości: 4/5
Funkcjonalność: 5/5
Łatwość obsługi: 5/5
Stosunek cena/jakość: 5/5
Razem: 5/5

Informacje

Producent: Apple Computer
Strona WWW: http://www.apple.com
Wymagania:Pentium 400 MHz, 128 MB RAM, Windows 2000/XP
Cena: 29.99$

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Internet Maker

Pozycjonowanie strony internetowej a reklamy w Internecie – czym się różnią?

Nie masz cierpliwości do pozycjonowania? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Opublikowane

dnia

przez

Chcesz osiągnąć sukces w e-biznesie i zwiększyć widoczność swojej strony w sieci? Nie pozostaje Ci nic innego jak zająć się promocją witryny. Zacznij od inwestycji w pozycjonowanie, czyli zgodnej ze wskazówkami Google optymalizacji strony pod wyszukiwarkę internetową. Pamiętaj, że największa ilość wejść pochodzi właśnie z wyszukiwarek, dlatego zajmowanie wysokiej pozycji w rankingu Google szybko przełoży się na lepsze statystyki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak szybko i łatwo stworzyć stronę mobilną

Opublikowane

dnia

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się przeglądanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych. Ba! Samo surfowanie po sieci to w sumie już przeszłość – obecnie zakupy czy płatności mobilne to chleb powszedni dla polskich internautów. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Strona na WordPressie? Grunt to dobry hosting

Opublikowane

dnia

WordPress jest powszechnie uważany za najlepszy system zarządzania treścią zarówno dla prostych blogów i stron, jak i większych serwisów internetowych oraz sklepów. Szacuje się, że już 23% witryn na świecie korzysta z WordPressa, a wśród nich takie marki jak BBC,  MTV czy Sony.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak zabezpieczyć swoje zdjęcia w chmurze

Opublikowane

dnia

Niedawny wyciek nagich zdjęć znanych osobistości wznowił dyskusje na temat bezpieczeństwa naszych prywatnych danych. Jako że część fotografii została wykradziona poprzez iCloud, prezentujemy dziś jak zabezpieczyć swoje dane w chmurze. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Internet Maker

Jak usunąć historię swojej aktywności z Facebooka?

Opublikowane

dnia

Usunięcie swojej aktywności z Facebooka nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Portal społecznościowy daje możliwość zachowania kopii swoich postów oraz zamknięcia całego konta, jednak co w przypadku gdy chcemy usunąć tylko poszczególne wpisy? (więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne