Połącz się z nami

Newsy

LabStar – program dla start-upów od WP

Opublikowane

dnia

Wirtualna Polska postawiła na nowatorskie pomysły. Szuka partnerów biznesowych
wśród osób, które mają idee, ale brak im wystarczających środków finansowych,
wsparcia technologicznego oraz biznesowego, by je wdrożyć i realizować.

LabStar to program dla start-upów, ukierunkowany na budowanie innowacyjnych usług internetowych. Szukamy osób, które mają interesujące pomysły i zechcą je realizować z WP. Dajemy nie tylko do 200 tys. zł w gotówce na finansowanie realizacji pomysłu oraz do 750 tys. złotych w świadczeniach reklamowych, ale, co równie istotne, gwarantujemy wsparcie technologiczne i backoffice’owe, m.in. w kwestiach prawnych oraz księgowych. – mówi Marcin Pokojski, jeden z Koordynatorów Programu.

Kulminacyjnym punktem konkursu jest podpisanie umowy z laureatami i powołanie do życia spółek, w których pomysłodawcy będą mieli udziały większościowe, a co za tym idzie, w ich rękach pozostawimy rzeczywisty wpływ na całość realizacji pomysłu i działania spółki. – dodaje Andrzej Kiesz, współodpowiedzialny za program.

Na etap I składają się: przyjmowania zgłoszeń oraz wybór półfinalistów. Zgłoszenia, składane indywidualnie lub w zespołach (liczących od 1 do 3 osób), należy wysyłać za pomocą specjalnego formularza opublikowanego na stronie labstar.wp.pl do dnia 5 kwietnia 2011. Powinny się w nich znaleźć: krótki opis pomysłu na projekt oraz informacje na temat członków zespołu (o ile pomysł na projekt zgłaszany jest grupowo). Co ważne, uczestnik lub zespół może zgłosić dowolną liczbę projektów, przy czym dana osoba może być członkiem tylko jednego zespołu. Kolejne kroki to prezentacja pomysłów przed Komisją Programową i wybór ok. 10 półfinalistów (ogłoszenie wyników nastąpi 29 kwietnia).

Etap II także jest dwufazowy. Pierwsza odsłona, dopracowywanie pomysłów, trwa 3 miesiące i odbywa się pod okiem mentorów – specjalistów branży Internet. To m.in. uszczegóławianie i weryfikacja założeń projektów, przygotowywanie prototypów, opracowywanie biznesplanów, itd. Drugą kończy prezentacja doprecyzowanych pomysłów na projekt przed Komisją Programową (jak w etapie I), a następnie wybór finalistów. Jednym z kryteriów wyboru jest np. opinia współpracującego z pomysłodawcą/zespołem mentora. Prezentacja dopracowanych przez półfinalistów pomysłów przewidziana jest na drugą połowę lipca 2011 r. WP ogłosi ostateczne wyniki najpóźniej dwa tygodnie od daty organizacji finału.

W III etapie, który ma przypaść na sierpień, następuje powołanie do życia spółek i rozpoczęcie współpracy. Po podpisaniu stosownych umów handlowych rozpocznie się okres wspólnego wdrażania pomysłu w życie.

Informacji udziela Zespół PR Wirtualnej Polski: Katarzyna Halicka kom. 502 707 138 e-mail: khalicka@wp-sa.pl Anna Matuszak kom. 519 336 482 e-mail: amatuszak@wp-sa.pl

Liczymy na duże zainteresowanie programem, bo wierzymy, że jest w Polsce mnóstwo kreatywnych osób z doskonałymi pomysłami, w które warto, a wręcz należy, zainwestować. Tworząc koncepcję LabStara bazowaliśmy na naszych dotychczasowych doświadczeniach, prześledziliśmy też podobne projekty realizowane w Polsce. W efekcie stworzyliśmy optymalną formułę programu, satysfakcjonującą zarówno uczestników LabStara jak i WP. W nowopowołanych spółkach widzimy siebie w roli supportu, a zarządzanie projektem pozostawiamy w rękach pomysłodawcy. – mówi Andrzej Kiesz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza drugi sezon serialu Wiedźmin!

Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan powrócą w kolejnej części ekranizacji bestsellerowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego.

Opublikowane

dnia

przez

Netflix ogłosił, że powstanie kolejny sezon Wiedźmina, najnowszego serialu na podstawie kultowej powieści Andrzeja Sapkowskiego.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne