Połącz się z nami

Newsy

Branża gier online przeżywa boom!

ComScore, amerykańska firma zajmująca się badaniem rynku internetowego, udowodniła niedawno, że branża gier online właśnie przeżywa boom. W samych Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników grających w gry internetowe wzrosła o 22 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Liczby udowadniają, że w dobie kryzysu gospodarczego użytkownicy internetu są najbardziej zainteresowani darmowymi ofertami. Szczególny wzrost odnotowała w Polsce Menelgame (http://www.menelgame.pl/). Jest to polska wersja największej gry online w Niemczech Pennergame. Według rankingu Alexa gra znajduje się w pierwszych 60 top stronach w Polsce. Obecnie zarejestrowanych jest już ponad 400 tys. graczy, dziennie przybywa 7000 nowych wirtualnych meneli.

Menelgame jest darmową grą przeglądarkową. Zadaniem gracza jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu. Drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać, sprzedając puszki, grając na instrumentach lub żebrząc.

„Menelgame będzie się dalej rozrastać. Polska, podobnie jak Niemcy, jest świetnym rynkiem, jeśli chodzi o gry online”- mówi Marius Follert, jeden z twórców gry. Co sprawia, że Menelgame odniosła aż tak duży suckes? Jedyna w swoim rodzaju, współczesna tematyka, jak również cechy portali społecznościowych, takich jak Nasza-Klasa, Facebook czy Grono. Gracze mają możliwość tworzenia własnego profilu, a także łączenia się w bandy i komunikowania między sobą co sprawia, że gra jeszcze więcej przyjemności.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wooga pozyskała 24 mln dolarów na nowe gry

Newsy

CliniCity – charytatywna gra na Facebooku

Newsy

Nowe gry MMO na WP

Newsy

GameVentures.pl – Inkubator Gier Internetowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!