Grupa MagazynyInternetowe
Online: 862
24 marca 2010Fotografia
Firma Olympus wprowadziła na rynek nowy model aparatu cyfrowego Olympus SP - 600. Szerokokątny obiektyw, 15 krotny zoom optyczny o zakresie ogniskowej 28-420 mm pozwala na robienie zdjęć w doskonałej jakości obrazu.
Aparat, który można już nabyć w sklepach sieci Vobis, dysponuje 15 krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowym 28-420 mm, matrycą o rozdzielczości 12 milionów pikseli oraz ekranem o przekątnej 2,7 cala. Producent opracował zaawansowany system detekcji twarzy, który wyszukuje i rozpoznaje je jako główny motyw zdjęcia. Technologia ta sprawia, że aparat potrafi rozpoznać aż do 16 twarzy na zdjęciu.
Nowy aparat Olympusa posiada kilka ciekawych trybów, które zasługują na uwagę. Tryb piękna, dzięki specjalnemu systemowi dokonuje podczas robienia fotografii retuszu postaci przez co cera fotografowanej osoby wygląda na gładszą, jaśniejszą i młodszą. Funkcja AF pozwala na zachowanie ostrości i optymalnego naświetlenia postaci będącej w ciągłym ruchu. Dodatkowo podwójna stabilizacja obrazu pozwala na uniknięcie poruszonych zdjęć spowodowanych drganiem aparatu lub szybkim ruchem fotografowanego obiektu. Tryb „inteligentnej – automatyki” sam dostosowuje się do jednego z pięciu najczęściej fotografowanych scen, bez potrzeby wprowadzania manualnych zmian.
Wśród „magicznych filtrów” w jakie wyposażony został aparat znajdują się takie efekty jak: Pop Art wzbogacający kolorystykę, rybie oko, fotografia otworkowa czy szkic, który przekształca zrobione zdjęcie w obraz imitujący szkic wykonany przez artystę. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość przeglądania zdjęć według daty ich wykonania, sceny, osoby, miejsca lub lokalizacji dzięki funkcji foto surfowanie.
Jeżeli chcemy uwiecznić miłe chwile na filmie, możemy zrobić to w najwyższej jakości obrazu HD, który później przeniesiemy na ekran naszego telewizora bez starty jakości dzięki technologii HMDI.
Aparat można nabyć w sklepie Vobis.pl w cenie 1049 złotych.
Komentarzy: 4
Ciekawy aparat,wrażenie robią nowe funkcje jak rozpoznawanie twarzy i automatyczne dopasowanie parametrów do robionego zdjęcia. Jak działa podwójna stabilizacja obrazu? Czy można go przetestować w vobisie przed zakupem?
co prawda to cyfrowka, ale dla poczatkujacego adepta fotografii pewnie wystarczy, sam chetnie bym taka zabral na nie jeden wypad ![]()
Solidna marka miałem kiedyś tej firmy aparat służył mi długo, teraz też mam zamiar na wakacie rozejrzeć się za jakimś aparatem więc na pewno ten model wezmę pod uwagę, ma wszystko czego potrzebuje aparat w dzisiejszych standardach...
Bardzo fajny aparat dla każdego zaczynającego przygodę ze zdjęciami. Ja go mam od 2 tygodni i jestem nim zachwycony.
Najczęściej czytane (48h)
Najczęściej komentowane
Polecamy:
Na skróty:
Magazyny Internetowe| Co za ile| Programy| Praca| Magazyn Internet| Internet Maker| Web Toster| ForumNasze serwisy: