Magazyn T3
newsy, felietony, testy i tutoriale



Newsy

13/08/2009

Polacy kochają gry przeglądarkowe

Więcej artykułów autorstwa »
Napisane przez: Tomasz Galanciak
Tagi:
bb-polacy_kochaja_gry_przegladarkowe.png

Na światowym rynku gier gry online zyskują coraz więcej na znaczeniu. W Polsce i w Niemczech szczególnie popularne są gry przeglądarkowe. Są to gry nie wymagające ściągania specjalnego oprogramowania, może w nie grać każdy, kto posiada komputer ze stałym łączem do Internetu.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Megapanel PBI/Gemius zajmującą się badaniem Internetu w Polsce, aż 5 gier przeglądarkowych znalazło się w pierwszej dwudziestce top stron.

Menelgame, polska wersja największej gry online w Niemczech jest dopiero od kilku miesięcy online, a już należy do pięciu najpopularniejszych gier sieciowych w kraju. Z wynikiem 200 milionów odłon w miesiącu, znalazła się, obok Google i Naszej Klasy, na 19 miejscu w rankingu.

„W dobie kryzysu darmowe gry są dla użytkowników najatrakcyjniesze” – mówi Anna Lewandowska, przedstawicielka portalu Menelgame.pl.

Swój sukces gra zawdzięcza przede wszystkim oryginalnej i współczesnej tematyce jak również silnemu charakterowi portalu społecznościowego, który wyróżnia ją spośród innych gier online.

„Coraz szybsze komputery i powszechny dostęp do internetu zadbają o dalszy wzrost rynku gier przeglądarkowych”- mówi Marius Follert z firmy Farbflut, jeden z twórców gry.

Zadaniem gracza w Menelgame jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu, a drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać sprzedając puszki, grając na instrumentach lub żebrząc.

Możliwe jest nie tylko stworzenie własnego profilu, ale także łączenie się graczy w zespoły i granie z przyjaciółmi, dzięki czemu gra staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Może Cię zainteresować:

  1. Branża gier online przeżywa boom!
  2. Wartość polskiego rynku gier online wciąż rośnie
  3. Menelgame.pl – najpopularniejsza niemiecka gra internetowa w polskiej wersji językowej


O autorze

Tomasz Galanciak





0 komentarzy


Skomentuj pierwszy!


Zostaw odpowiedź

Twój adres nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" highlight="">