Magazyn T3
newsy, felietony, testy i tutoriale



Newsy

18/03/2009

Ogladalność TV w komórce

Więcej artykułów autorstwa »
Napisane przez: Tomasz Galanciak
Tagi: , ,
de-ogladalnosc_tv_w_komorce.gif

Firma LookSoft, na zlecenie firmy badawczej AGB Nielsen, przygotowała aplikację działającą na telefonach komórkowych, pozwalającą jej klientom na dostęp do danych dotyczących oglądalności poszczególnych programów telewizyjnych, w dowolnym miejscu i czasie.

Firma LookSoft, na zlecenie firmy badawczej AGB Nielsen, przygotowała aplikację działającą na telefonach komórkowych, pozwalającą jej klientom na dostęp do danych dotyczących oglądalności poszczególnych programów telewizyjnych, w dowolnym miejscu i czasie.

Umożliwienie klientom dostępu z poziomu telefonu komórkowego do zakupionych danych analitycznych jest równoznaczne z rozszerzeniem oferty firmy. Dzięki temu klienci mają możliwość korzystania z krytycznych dla nich informacji niezależnie od miejsca i czasu.
Funkcjonalność aplikacji, przeznaczonej wyłącznie dla zamkniętej grupy klientów AGB Nielsen, oferuje: porównanie i wyświetlenie procentowych udziałów oglądalności danej stacji według założonych wcześniej kryteriów – pasma czasowego, grup wiekowych, stacji TV
i odpowiednich wskaźników mediowych.

Jak mówi prezes LookSoft, Łukasz Makowski:
„Aplikacja Media Monitor dla AGB Nielsen to kolejny rynkowy przykład, że możliwe jest wypracowanie użytecznych aplikacji dla praktycznie każdej z grup odbiorców.
Fakt, że wszyscy posiadamy telefony komórkowe i że są one coraz nowocześniejsze, niekoniecznie potwierdza tezę, że spełniają nasze oczekiwania. Telefon komórkowy to dziś komputer, jednak każdy z nas poza systemem operacyjnym, który jest na ogół jeden, korzysta z różnego branżowego oprogramowania. Ten sam model obowiązuje w komórkach. Dziś poprzez nasze projekty zaspokajamy potrzeby poszczególnych grup zawodowych bądź często niewielkich grup biznesowych, dla których standardowa oferta oprogramowania to zbiór w większości niepotrzebnych programów. Klienci potrzebują czegoś więcej, przemyślenia i dopasowania funkcjonalności. Definicją tych potrzeb oraz kreowaniem sposobu ich zaspokojenia zajmujemy się właśnie w LookSoft, w dziale aplikacji użytkowych.”

Może Cię zainteresować:

  1. Zumi na każdej komórce
  2. Delirium – pierwsza polska MMOG – dostępna komórce
  3. Gemius dostawcą badań internetu na Ukrainie


O autorze

Tomasz Galanciak





0 komentarzy


Skomentuj pierwszy!


Zostaw odpowiedź

Twój adres nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre lang="" line="" escaped="" highlight="">